Kochaj siebie!

Dostałam dziś wiadomość, która bardzo na mnie zasmuciła. Przypomniała o przeszłości, o moich słabościach, o dawnej Martynie. Uświadomiłam sobie, że mi się udało zawalczyć o lepszą siebie i zmienić swoje życie, ale jest wiele dziewczyn, które są w tej sytuacji, w której ja byłam kiedyś. Gruba, zakompleksiona, udająca szczęśliwą osobę młoda dziewczyna, której brak odwagi. Nie znałam swojej wartości, nawet nie wiedziałam, że ją mam! Brak wiary w siebie towarzyszył każdego dnia. Nawet, kiedy coś się udawało, uznawałam to za szczęśliwe zrządzenie losu. Chciałam, żeby każdy mnie lubił. Czasem nawet zdesperowana robiłam coś wbrew sobie, aby przypodobać się innym... Kiedyś to było ważne.
Zaczynając całą metamorfozę nawet nie podchodziłam do tego procesu poważnie. Stwierdziłam, że pewnie i tak po dwóch tygodniach sobie odpuszczę i nie dam rady, bo przecież od zawsze jestem gruba. Taka już moja uroda. Nie przypuszczałam nawet, że mój sposób myślenia o sobie i o wszystkim, co mnie otacza, ulegnie zmianie dzięki treningom. Znalazłam w sobie samej jednak wewnętrzną siłę. Nie wiem co mnie motywowało, aby każdego dnia pomęczyć się przez te 40 minut. Każdego dnia stawałam się silniejszą dziewczyną. Kiedy widziałam efekty, wiedziałam już jaki mam cel. 

Chudłam, a jednak nie lubiłam swojego ciała. Wszystko mi przeszkadzało. Dążyłam do jakiegoś zmyślonego ideału, który nie nigdy nie istniał... Teraz jest inaczej. Zmieniłam myślenie. Doceniłam to, co mam. Uświadomiłam sobie, jak wiele osiągnęłam! Pokochałam siebie i potraktowałam moją zdrową rutynę jako przyjemność. Postanowiłam dzielić się swoim szczęściem z Tobą i pomóc Ci. 

Chcę Ci powiedzieć, że wszystko zależy od Ciebie. Nie tylko to, co osiągniesz, ale też to, jak do tego podejdziesz i w jakich kategoriach będziesz rozpatrywać proces zmian w swoim życiu. Jeżeli zdesperowana postawisz sobie nierealny do osiągnięcia w danym czasie cel i nie zrealizujesz go, zniechęcisz się tylko i pogorszysz samopoczucie. To nie ma być tylko "odchudzanie", to ma być Twoja osobista "metamorfoza". Daj sobie szansę na zewnętrzne i wewnętrzne zmiany. Nie rób niczego w nienawiści do siebie, do swojego ciała, lustrzanego odbicia. Nie popełniaj mojego błędu i uwierz w swoje możliwości. Ciesz się każdą najdrobniejszą zmianą i nie doszukuj się mankamentów. Nie wpędzaj się sama w kompleksy i nie rzucaj sobie pod nogi kłód. Inni zrobią to za Ciebie. Każdego dnia pomyśl sobie, że jest lepiej niż wczoraj i podziękuj sama sobie za włożony wysiłek. Jesteś tego warta! Zasługujesz na to, co najlepsze. 

Nie poddawaj się na starcie. Spróbuj. Koniec z negatywnymi uwagami na temat własnego wyglądu! Czas działać. 

Buziak ;*CONVERSATION

8 Komentarze:

 1. To jest prawda, najpierw trzeba zmienić myślenie, nastawienie a dopiero pozniej wziąć się za resztę. Nie ruszymy z miejsca kiedy będziemy twierdziły, że jesteśmy do niczego. Każda trudność będzie nas zwalać ze ścieżki i nigdy nie osiągniemy tego czego chcemy. Trzeba jasno sobie wręcz wmówić, że JESTEŚ SILNA i nie ma prawa Cie zniszczyć żaden jakiś tam kompleks, który jest tak naprawdę tylko w naszej głowie. Sama przez to przeszłam i tak naprawde miewam jeszcze takie momenty, także rozumiem bardzo dobrze Każdą z WAS !
  Jestem z Wami <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć , mam pytanie co sądzisz o produktach firmy Piątnica ? Zaczęłam ostatnio czytać etykiety (tak jak radziłaś) i te serki mają dużo cukrów , a ja osobiście staram się nie kupować produktów w których połowa węglowodanów to cukry. Jednak na duży plus jest ilość białka, która nieraz jest kilkukrotnie większa od ilości cukrów. Zależy mi na twojej opinii na ten temat i z góry dziękuję. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli mówimy np. o jogurtach greckich z wsadem owocowym to ja po nie sięgam. Na pewno są lepsze niż inne produkty tego pokroju. Wiadomo, że najlepszy jogurt to jogurt naturalny, jednak czasem trzeba sobie osłodzić życie. :)

   Usuń
 3. ja mam pytanie odnoście twojego wydarzenia, są jakieś zaskakujące efekty na dziewczynach, które ćwiczą od początku ?:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda aktywność fizyczna połączona ze zdrowym odżywianiem przyniesie efekty. Nie ma co się jednak do nikogo porównywać. Każda ma inne tempo metaboliczne, organizm każdej inaczej reaguje na zmiany, szybciej lub wolniej zaczyna spalać. Pod niektórymi postami są w komentarzach opinie dziewczyn. :)

   Usuń