Chciej chcieć

Czego tak naprawdę chcesz od życia? Do czego dążysz? Masz jakiś cel? Te pytania do najłatwiejszych nie należą. Być może wielokrotnie je już słyszałaś… A może sama sobie je zadajesz każdego ranka? Nikt na nie za Ciebie nie odpowie. Tylko Ty masz głos w tej sprawie.

Sama wiesz najlepiej co jest dla Ciebie dobre. Czujesz to. Nie wzbraniaj się przed tym. Dobre rady bliskich to nie nakazy, którym musisz się podporządkować. Swoje życie powinnaś przeżyć sama w unikalny sposób, po swojemu.Od życia musisz czegoś pragnąć. Jest ono z jasno postawionym celem jest o wiele łatwiejsze. Może ciężko jest nagle wymyślić coś, co stanie się maszyną napędzającą do działania. Wierzę, że coś tam z tyłu głowy już Ci świta. Nawet najbardziej szalony i pozornie nieosiągalny pomysł będzie odpowiedni. Pozory przecież mylą.

Nie wiem, czy wiesz, ale Twoje marzenia są w zasięgu ręki. Tylko od Ciebie zależy jak szybko je urzeczywistnisz. Za długo czekałaś aż spełnią się same… I co? I do tej pory czekasz. Czas zmienić strategię. Zaciskaj zęby i powalcz ze mną! Życie w bezpiecznej próżni bez perspektyw do niczego nie prowadzi. Jest wygodne, ale nie da Ci satysfakcji. Czasem warto coś poświęcić, zaryzykować, opuścić strefę komfortu i rzucić się w pogoń za marzeniami. Niewiele masz do stracenia, a zyskać możesz wszystko. Bez ryzyka nie ma gry, a wygrać możesz życie.

Jeżeli ktoś kiedyś postuka się w głowę, gdy usłyszy o Twoich celach, nie przejmuj się tym. Niech dana osoba będzie dodatkową motywacją, udowodnisz jej, na co Cię stać. Ludzie są różni. Większość jednak stara się skutecznie skomplikować życie sobie i innym. Obie pewnie nie raz doświadczyłyśmy tego na własnej skórze. Fałszywe relacje do niczego nie prowadzą. Wiem, że się powtarzam. Wiem także, że ciężko zakończyć niektóre znajomości. Nie pozwól nikomu ściągać Cię w dół pod pretekstem sprowadzania na ziemię. Możesz chodzić z głową w chmurach, najważniejsze, abyś była szczęśliwa!

Nie trzymaj ich w tajemnicy swoich marzeń. Wypowiedziane głośno stają się celami, zyskują dodatkową moc. Łatwiej będzie do nich dążyć. Może oprócz zazdrośników znajdziesz po drodze kogoś, kto wesprze Cię w działaniu i poda rękę w chwili kryzysu? Niepoprawna optymistka, którą jestem, wierzy w takie ewentualności.

Wszystkie przeciwności losu trzeba po prostu zaakceptować. Pozytywne podejście wiele ułatwia, chociaż moje szukanie plusów w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, jest ponoć czasem irytujące. Wolę jednak zawsze znaleźć jakieś ale, które na moment rozwieje czarne chmury. Może spróbujesz?

Ładuj się pozytywną, majówkową energią, znajdź cel i działaj. Recepta na szczęście jest naprawdę prosta. Masz wszystko czego potrzebujesz. Co z tym zrobisz? Sama podejmij właściwą decyzję.


Buziak ;*

CONVERSATION

10 Komentarze:

 1. Martynko, ale Ty zawsze potrafisz zmotywować! Dziękuję! Dzięki Tobie ćwiczę już od roku! Jesteś NAJLEPSZA!!! ❤️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja kochana! Nawet nie wiesz jaką mi radość sprawiłaś tym komentarzem! Cieszę się, że jesteś! ;*

   Usuń
 2. Dzięki Martyna<3 Uwielbiam czytać Twoje motywujące posty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialny post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja juz sie Martynko z rana naladowalam pozytywnymi 5km. A co mi tam. Buziaki i milego long weekendu 💪💪💪

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Justyś! Ja dziś też chyba idę pobiegać! ;* ściskam!

   Usuń
 5. Świetny post, jesteś najlepsza! Po tym jak jakiś czas ćwiczyłam z Ewą, zachorowałam i musiałam na trochę odpuścić, to dzięki Tobie znów wróciłam do gry, dziękuję! <3 Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i dziękuję za miłe słowa! ;* Buziaki! ;*

   Usuń