Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Znalezienie aktywności fizycznej, która sprawia przyjemność, to jakby wylosowanie wygranego losu na loterii. Jazda na rolkach to jedna z najprzyjemniejszych dyscyplin sportowych, która niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych skutków. Rolki nie tylko wzmacniają mięśnie nóg i pośladków. Taki trening jest wspaniałą formą relaksu, naładuje Cię endorfinami niezależnie od tego, w jakiej jesteś kondycji.
Mam dla Ciebie pięć zalet uprawiania tego sportu.

1. Jazda na rolkach przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej

Godzina jazdy na rolkach w dobrym tempie to ilość kalorii porównywalna do tych spalonych podczas biegania. Ważna jest oczywiście systematyczność. Regularne treningi na pewno wesprą utratę kilogramów.

2. Rolki wzmacniają mięśnie nóg i pośladków.

Marzysz o szczupłych udach, smukłych łydkach i podniesionych pośladkach? Jazda na rolkach pomoże Ci zrealizować te cele. Właśnie te grupy mięśniowe są najbardziej angażowane podczas treningu. Możesz nie odczuć tego bezpośrednio podczas jazdy. Na drugi dzień powinny pojawić się delikatne zakwasy, szczególnie po pierwszych, dłuższych przejażdżkach. Oprócz dolnych partii popracujesz także nad grzbietem i brzuchem. Naprzemienne skręty bioder pomogą w wyszczupleniu talii.
 

3. Nie obciążają stawów

Sport względem spalanych kalorii można śmiało porównać do biegania. Jeżeli chodzi o obciążenie stawów, rolki mają zdecydowaną przewagę. Jeżeli ze względu na kolana przerwałaś przygodę z joggingiem, spróbuj koniecznie rolek. 

4. Sport ten korzystnie wpływa na kondycję i koordynację.

Podczas treningu podnosi się tętno, serce pracuje intensywniej, wzmacnia się funkcjonowanie całego układu krążenia. Z jazdy na jazdę serce będzie pracowało jeszcze efektywniej. Dzięki temu zmęczenie będzie mniejsze, a trening wydajniejszy. Rolki pozwolą także popracować nad utrzymywaniem równowagi. Utrzymywany balans angażuje do współpracy więcej mięśni, niż Ci się może wydawać. 

5. Jazda na rolkach odpręża, redukuje stres i dotlenia organizm. 

Nie ma lepszej formy relaksu niż aktywność fizyczna. Po dniu pełnym wyzwań chwila spędzona na świeżym powietrzu doda Ci energii, nastroi pozytywnie do działania i przy okazji korzystnie wpłynie na Twoją sylwetkę.

Myślę, że wyszczególnione pięć powodów powinno Cię przekonać do tego typu treningu. Poza tym mogę jeszcze dodać, że jazda na rolkach jest jednym z najbezpieczniejszych sportów. Warto opanować technikę jazdy, ponieważ przy prawidłowej ryzyko kontuzji jest naprawdę znikome. Możesz wykorzystać je jako środek transportu i sunąc po miejskich ścieżkach na zakupy czy spotkania. Wyciągnij koleżanki i zaproś je na przejażdżkę zamiast kawy. Wszystkie zyskacie więcej energii i lepsze nastroje. 

Jedynym utrudnieniem, z którym możesz się zmagać, jest nawierzchnia ścieżek, dróg i chodników. Jeżeli dopiero zaczynasz zadbaj o znalezienie takiego miejsca, w którym krawężniki, dziury, ograniczniki i studzienki nie będą sprawiały za dużo problemów. Takie utrudnienia powodują tylko dodatkowy stres przy nauce. Teren powinien być też stosunkowo płaski. Zdecydowanie łatwiej jest jechać pod górkę, niż z niej zjechać. Dla mnie hamowanie to dalej trudny temat. Trening czyni mistrza!

Widzimy się na trasie? Dawaj kochana!


Buziak ;*

CONVERSATION

3 Komentarze:

  1. Przekonałaś mnie! Chyba wyciągnę rodzinkę na rolki( może się nie pozabijamy :)). jestem w tym zupełnie zielona :) Trzymaj kciuki,abym nie zaliczyła gleby :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja osobiście uwielbiam rolki! Ale.. koniecznie noście ochraniacze, chociaż te na nadgarstki bo nawet krótka przygoda z rolkami może się źle skończyć. Ja załatwiłam sobie rękę jeszcze w liceum (złamanie nadgarstka) właśnie na rolkach i do tej pory odczuwam niestety skutki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam rolki, dlatego że po prostu jazda na nim mnie odpręża. Jadę i się uspokajam i tak pozytywnie męczę to jest przyjemne :D

    OdpowiedzUsuń