KICK FIT- recenzja programu Ewy Chodakowskiej

Do tego wpisu zbierałam się od dawna, w sumie od momentu zakupu płyty z programem, a od premiery trochę minęło. Przyznam się szczerze, że wiele razy się za niego zabierałam. Coś jednak zawsze mi przeszkodziło...  Lepiej późno niż później i cóż, oto jest. Moja opinia o jednym z intensywniejszych programów Ewy Chodakowskiej. Krótki, a daje popalić!


Brzmi obiecująco, prawda? Tak jest! Już tłumaczę Ci dlaczego.Kick Fit według opisu to trening na:
  • Płaski brzuch
  • Jędrne pośladki
  • Mocne plecy
  • Smukłe ramiona
  • Zgrabne nogi
  • Spalanie kalorii

Program zaczyna się klasycznie od rozgrzewki, która jest raczej spokojna. Pojawia się kilka dynamicznych elementów, aby porządnie aktywować wszystkie mięśnie do pracy i rozgrzać stawy. Rozgrzewka nie jest długa, trwa około 5 minut.

Trening główny to 8 rund. Każda runda to 2 ćwiczenia, powtarzane razy 3, każde trwa 30 sekund. Każda runda trwa więc 3 minuty, ponieważ między ćwiczeniami nie ma przerw. Te pojawiają się tylko każdorazowo przed nową serią, kiedy trenerka pokazuje i objaśnia kolejne ćwiczenia. W tym czasie należy maszerować. Rundy mają różną intensywność. W większości ćwiczenia pokazywane są w dwóch wersjach, dla początkujących i zaawansowanych. Ćwiczenia rozliczane są na czasie, więc każdy może zrobić tyle powtórzeń, ile da radę. Część główna trwa ok. 30 minut. Czas samych ćwiczeń to matematycznie wyliczając 24 minuty.

Nie polecałabym jednak tego treningu tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną. Niektóre ćwiczenia w zestawie są skomplikowane, nieprawidłowa technika wykonania może prowadzić do kontuzji. Poza tym wysoka intensywność treningu może być na początku demotywująca.

https://sklep.bebio.pl/


Osobiście bardzo lubię Kick Fit i robię go wtedy, kiedy nie mam na trening za dużo czasu, a chcę dać sobie wycisk. Są w nim dwie rundy, które zawsze sponiewierają mnie maksymalnie. Trening musi być wyzwaniem i ten program dla mnie właśnie nim jest.

Kick Fit kończy oczywiście 9 minut stretchingu, który jest bardzo ważnym elementem treningu i nie należy go pomijać.

Trening dostępny jest na płytach DVD w sklepie BeBio.pl oraz na platformie BeActive TV
Jakie masz wrażenia odnośnie tego programu? Ćwiczyłaś? A może czytasz ten artykuł, aby zdecydować o zakupie? Daj znać!

Ściskam!
M.CONVERSATION

1 Komentarze:

  1. Super artykuł, polecam również - https://twojapesa.pl/ - znajdziecie tam porady stylistki i nie tylko :)

    OdpowiedzUsuń